Na dzień 21.04.2020 na kwarantannie domowej przebywa 29 osób. W sumie od początku epidemii COVID-19 w gminie Pruszcz 109 osób poddało się dobrowolnej kwarantannie domowej.


Informacja Koronawirus

Od 20 kwietnia zmieniają się niektóre zasady bezpieczeństwa. Zakupy w sklepie zrobi w jednym czasie więcej osób, do lasu i parku wejdziemy w celach rekreacyjnych,
a młodzież powyżej 13. roku życia będzie mogła poruszać się bez opieki osoby dorosłej.

Pamiętajmy, że obowiązują nas nadal niezmienne zasady bezpieczeństwa:

    - zachowanie 2-metrowej odległości w przestrzeni publicznej od innych,
    - obowiązkowe zasłanianie nosa i ust w miejscach publicznych,
    - utrzymanie pracy i edukacji zdalnej wszędzie tam, gdzie jest to możliwe,
    - ścisłe przestrzeganie zasad sanitarnych w miejscach gromadzenia ludzi (dezynfekcja i utrzymanie odpowiedniego dystansu),
    - kwarantanna i izolacja dla osób zarażonych lub potencjalnie zarażonych.

Na kwarantannie domowej na dzień dzisiejszy przebywa 20 osób. W sumie do tej pory na kwarantannie domowej przebywało 77 mieszkańców naszej gminy.Od 1 kwietnia obowiązuje  tarcza antykryzysowa, która ma za zadanie pomóc polskim firmom i ich pracownikom w przejściu przez kryzys wywołany pandemią koronawirusa.                                                      

1.    Większe firmy także ze zwolnieniem z ZUS-u na 3 miesiące
 Dotychczas zwolnienie z ZUS-u dotyczyło samozatrudnionych oraz mikrofirmy zatrudniające do  9 pracowników. Po zmianach skorzystają także firmy, które zatrudniają od 10 do 49 osób. Państwo pokryje połowę składek na ZUS tym przedsiębiorstwom pod warunkiem, że w tym okresie utrzymają zatrudnienie.