Przewodniczący Piotr Radecki i Wójt Dariusz Wądołowski

Podsumowanie roku 2020 w specjalnym wydaniu flesza. O inwestycjach rozmawia Wójt Gminy Dariusz Wądołowski z Przewodniczącym Rady Piotrem Radeckim.

OBEJRZYJ FLESZA

 

 

 

.

Informacja Wójta

Podatki
Na czwartkowej sesji Rada Gminy podjęła uchwałę o podatkach na 2021 rok na terenie Gminy Pruszcz. Podatek od nieruchomości zostanie na poziomie z 2020 roku , tak samo podatek rolny.Jak argumentowali radni, mimo, że rok w rolnictwie był dobry to jednak epidemia koronawirusa dotknęła całe społeczeństwo.

Odpady komunalne
Jest jeszcze jedna dobra wiadomość. W ramach Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz, od 2018 roku negocjowałem warunki aby zmieszane odpady komunalne były przekazywane do spalarni w Bydgoszczy. Powodem były dużo niższe ceny niż w Sulnówku. Po ostatnim spotkaniu z Przewodniczącym Metropolii, Panem Prezydentem Bydgoszczy Rafałem Bruskim, ustaliliśmy, że do spalarni w 2021 roku z naszej Gminy będziemy mogli oddać 1149 ton odpadów zmieszanych.

Budowa chodnika w Łowinku

Szanowni Państwo,
Kolejny tydzień pracy za nami. I kolejne dobre informacje.

Rozpoczęliśmy budowę chodnika w Łowinku przy ul. Dębowej. Gmina przekazała na ten cel 100 tys. zł. Powiat, który jest realizatorem dołożył 30 tys. zł. Za takie środki jesteśmy w stanie zrobić chodnik na odcinku 200 m. o szerokości 1,5 m. Również w Łowinku trwały prace na ulicy Leśnej i jesteśmy już na etapie odbioru.
W Serocku Inwestor rozpoczął budowę gazociągu.
Spółka Błysk planuje wymianę rur sieci wodociągowej na ul. 1000-lecia w Serocku na odcinku 0,9 km. Po tych pracach pojawi się nowa nakładka asfaltowa, którą wykona firma kładąca gazociąg.Na ulicy Powstańców Wielkopolskich kontynuujemy zaawansowane roboty wykończeniowe.
Natomiast w Niewieścinie inwestycję na odcinku Niewieścin – Suponin możemy uznać za zrealizowaną.

Paczkomat

Mamy dobre wieści dla mieszkańców Serocka i okolicznych miejscowości.

Podczas jesiennych zebrań wiejskich zgłaszano problem z odbiorem przesyłek kurierskich. W związku z tym nawiązaliśmy kontakt z firmą InPost, proponując teren pod paczkomat przy Ośrodku Kultury w Serocku. W listopadzie wójt gminy podpisałem stosowną umowę i paczkomat stanie tam jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, ułatwiając odbiór nie tylko zamówionych prezentów.
Jak informował nas przedstawiciel InPostu, szykuje się też pozytywna zmiana w Pruszczu, gdzie dotychczasowy paczkomat zostanie powiększony.

COVID-19
Na terenie naszej gminy mamy obecnie 315 osób objętych kwarantanną, w tym 60 osób w Gołuszycach, 160 w Pruszczu, 31 w Serocku i 64 osoby w pozostałych miejscowościach. W stosunku do zeszłego tygodnia widzimy spadek o 60 osób.