Inwestycja SIM w Wałdowie: podpisanie umów
21 stycznia 2026 r. odbyło się uroczyste podpisanie umów o partycypację w kosztach budowy lokali mieszkalnych w ramach inwestycji pn. „Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną na działce nr 169/2 w miejscowości Wałdowo (Etap I)”.
W wydarzeniu uczestniczył m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Pruszcz Dariusz Wądołowski, który podkreślił, że realizowana inwestycja potwierdza, iż Gmina Pruszcz jest miejscem atrakcyjnym do życia i rozwoju. Zaznaczył, że gmina konsekwentnie inwestuje w nowoczesne budownictwo mieszkaniowe, tworząc warunki sprzyjające osiedlaniu się rodzin, osób młodych oraz wszystkich, którym zależy na stabilnych i bezpiecznych warunkach zamieszkania.
Podczas spotkania obecny był również Prezes SIM ,,KZN – Bydgoski” Jacek Olech, który przedstawił zakres inwestycji, standard wykończenia mieszkań oraz założenia programu Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych. Wskazał, że lokale zostaną oddane do użytkowania w standardzie „pod klucz”, a model najmu z możliwością dojścia do własności jest korzystnym rozwiązaniem dla osób poszukujących stabilnej alternatywy wobec kredytu hipotecznego.
Przypominamy, że nabór wniosków na mieszkania w Wałdowie nadal trwa.
Osoby zainteresowane zapraszamy do Urzędu Miasta i Gminy w Pruszczu, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące zasad naboru oraz warunków najmu.