Na to niecodzienne spotkanie przybyli goście: burmistrz Miasta i Gminy Pruszcz Dariusz Wądołowski, Wiceprzewodnicząca Rady Anna Dobaczewska, dyr. GOKSiR-u Justyna Kucharko, prezes KPZPN i członek Zarządu PZPN Eugeniusz Nowak, członek Zarządu KPZPN Jarosław Kaczmarek. W uroczystości wzięli także udział przedstawiciele z zaprzyjaźnionych klubów sportowych, byli piłkarze i inni. Otwarcia dokonał prezes Bogdan Kawalec, całość spotkania poprowadził Michał Wsołek. Rys historyczny powstania klubu zaprezentował Piotr Cielepak po czym nastąpiły wystąpienia gości.

Podczas spotkania do zebranych zwrócił się  burmistrz Miasta i Gminy Pruszcz Dariusz Wądołowski, który stwierdził, iż zarówno on jak i Rada starają się pomagać wszystkim klubom sportowym na terenie gminy Pruszcz.
- Ważni są ludzie w klubie, którym się chce działać - mówił burmistrz. - Mają pasję, kochają piłkę nożną, kochają sport. I to w Serocku widać. Jako burmistrz i rada robimy wszystko, aby nasze wszystkie kluby sportowe były na wysokim poziomie. Rozwija się piła nożna, tenis stołowy, lekkoatletyka i unihokej. Cieszę się, że w te nasze marzenia wpisuje się klub Pomorzanina Serock. Kto kocha piłkę będzie ją kochał do końca. Kochamy ten sport, ludzi którzy dostarczają nam wielu emocji. Raz się wygrywa, raz przegrywa, ale tak właśnie jest w sporcie. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy są związani z klubem. Życzę wam abyście spełniali swoje marzenia sportowe - dodał.

Wręczono też odznaczenia.
Srebrną odznakę KPZPN otrzymali: Marcin Chytron, Krystian Kollas, Michał Wsołek, Paweł Ratkowski.
Złotą odznakę KPZPN Leszek Ślęga.
Brązowe odznaki PZPN: Stanisław Szulc, Jan Kołodziej, Tomasz Wesołowski, Bogdan Kawalec, Piotr Cielepak.
Srebrną odznakę Polskiego Związku Piłki Nożnej otrzymał Mirosław Kopka.  

Dalsza część uroczystości miała charakter pikniku rodzinnego. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Na dzieci czekały dmuchańce, wata cukrowa, można było dać sobie pomalować twarz lub zrobić tatuaż na ręce. Nie zabrakło zabawy z piłką dla dzieci i młodzieży. Duże zainteresowanie ze strony dzieci i dorosłych wywołało stoisko małego ZOO z różnymi zwierzętami, w tym egzotycznymi.

Można było obejrzeć ciągniki siodłowe od P.H.U. Radpol czy też wsiąść do samochodu bojowego OSP Brzeźno. Duża kolejka ustawiała się przy stanowisku Służby Więziennej z Koronowa. Przede wszystkim dla najmłodszych była to duża atrakcja ponieważ można było potrzymać broń, dać zakuć siebie w kajdanki, wsiąść do wozu przewożącego skazanych itd.

Był grill, napoje, czy też różne słodkości przygotowane przez KGW Brzeźno. Na zakończenie zabawa pod gołym niebem a do tańca zachęcał DJ BOND.

K. Pardo

FOTORELACJA